NAJCIEKAWSZE MAPY


Mapa InternetowaTargeo.pl                                                                           Mapa polski – platforma technologiczna pozwalająca na wbudowanie map cyfrowych, pokazuje obrysy budynków i adresy punktowe. Pozwala lokalizować punkty na mapie w wielu kategoriach wyszukiwania oraz tworzyć linki do wybranych miejsc.

Mapa InternetowaGeoportal.gov.pl                                                                 Mapa Polski o rozbudowanej informacji przestrzennej różnych obszarów. Serwis udostępnia mapy, topograficzne, ortofotomapy satelitarne i lotnicze, o charakterze katastralnym (dotyczące geometrii działek ewidencyjnych) i rzeźby terenu.

Mapa InternetowaMaps.google.pl                                                                   Mapa Polski i całego świata. Serwis zawierający dużą bazę map, zdjęć satelitarnych i lotniczych. Wyznacza trasy do wyznaczonych punktów na mapie według wielu kryteriów, określa długość trasy i czas przejazdu. Oferuje prognozę pogody dla wyszukanego miejsca.

Mapa InternetowaTerraserver.com                                                      Satelitarna mapa Polski i świata. Serwis angielskojęzyczny.

Mapa InternetowaAntyradary.phi.pl                                                               Mapa Polski - fotoradary. Możliwość zgłoszenia fotoradaru (aktualizacje).

Mapa InternetowaNorc.pl                                                                         Wirtualne wycieczki po miastach – ciekawe podejście do tematu. Projekt w trakcie realizacji – wszystko jeszcze nie działa prawnie.

Mapa InternetowaPogoda.onet.pl                                                          Szczegółowe mapy pogody dla Polski i większości miast świata. Aktualna prognoza na 5 dni prezentowana na zdjęciach satelitarnych, komunikaty GOPR i TOPR.

Mapa InternetowaGeoserwer.pl                                                                Satelitarna mapa Polski – zdjęcia o naprawdę wysokiej rozdzielczości.

Mapa InternetowaMapa.pf.pl                                                                        Mapa Polski – Pokaże ponad 500 planów miast polski. Wyszukuje adresy i lokalizuje firmy i instytucje publiczne. Rysuje mapę zaplanowanej podróży z wybranymi punktami pośrednimi.

Mapa InternetowaMap24.interia.pl                                                                 Mapa Polski, Europy i Ameryki Północnej. Możliwość lokalizacji obiektów w wielu kategoriach. Pokazuje plan podróży z określeniem długości i czasu przejazdu (można dodać punkty, przez które ma biegnąć trasa).

Mapa InternetowaDrogiwpolsce.pl                                                                  Mapa Polski - serwis informacyjny o wszystkich drogach w Polsce. Oferuje informacje min.: o utrudnieniach w ruchu drogowym, relacje z placów budowy, miejsca szczególnie niebezpieczne.

Mapa InternetowaPogodynka.pl                                                                  Serwis przygotowany przez Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prognoza pogody dla Polski, Europy i Świata. Przedstawia prognozy, ostrzeżenia i zagrożenia pogodowe.

Mapa InternetowaOdleglosc.dojazd.org                                                   Kalkulator odległości – oblicza odległości na drogach między dowolnie wskazanymi miejscami w Polsce i całym świecie. Pokazuje całą trasę na mapie.

Mapa InternetowaMeteoprog.pl                                                                    Mapa pogody dla Polski i świata. Szczegółowe prognozy na 1-15 dni dla 600 miast Polski i 3000 miast świata.

Mapa InternetowaZumi.pl                                                                             Mapa Polski – lokalizator internetowy. Wyszukuje informacje o firmach i usługach i wyznacza dokładne trasy dojazdu do wskazanej lokalizacji.

Mapa InternetowaSzukacz.pl                                                                        Mapa Polski – wyszukiwanie punktów na mapie (województwo, powiat, gmina, miejscowość, ulica), możliwość lokalizacji obiektów: budowlanych, usługowych, handlowych i geograficznych. Tworzenie linków do wyznaczonych punktów na mapie.